Biologické repelenty

RECEPTY NA PRÁZDNINY

Pro ty z vás, kteří ještě nepřišli na to, že komáři a klíšťata jsou rození akupunktéři a chtějí se mermomocí vyhnout této přírodní léčbě.

Klíšťata od Vás utečou

Rozmarýnový odvar neobsahuje žádné chemikálie!!

Na přípravu potřebujete 1 sáček rozmarýnu, který koupíte v obchodě, jako přísadu do jídla, 1 litr vody a 1 lžíci bílého vinného octa. Do hrnce nalijte vodu a přiveďte ji k varu. Potom odstavte a vysypte do vody rozmarýn a nechte pořádně vylouhovat. Rozmarýn může být ve vodě, až do vychladnutí odvaru. Potom scedíme rozmarýn a přidáme 1 lžíci vinného octa. Přírodní repelent se přelije do sprejové lahvičky a uloží se do chladničky. Před každým výletem do přírody si nasprejujeme tělo, hlavně nohy od kolen dolů. Nasprejujeme si také obuv!!

Domácí odpuzovač komárů:

koupíte si normální 200 ml skleničku Alpy a do toho nastrkáte 30 kousků hřebíčku, necháte to vylouhovat. Po 24 hodinách se s tím už můžete namazat, hřebíček nevyndávat, ale nechat tam. Alpa maličko zhnědne... Cena 30 Kč za prostředek, který funguje naprosto spolehlivě,  už po 4 hodinách vylouhování komáři odlétají hledat jiného pacienta...