Plíseň na noze

02. 04. 2009

Je mi 44 let a jsem levák. Před 22 lety jsem měl poprvé plíseň na noze mezi 4. a 5. prstem. Tehdy jsem ještě neznal souvislosti a nevěděl jsem si s tím rady.

Plíseň na noze jsem dostal, když jsem se tehdy vracel domů vlakem z dlouhé cesty po Evropě.

Od té doby beru tělesnou hygienu velmi vážně, protože bych už nechtěl trpět tím, že bych smrděl. Na této cestě, na což si ještě dobře vzpomínám, jsem nosil svůj poslední pár ponožek několik dnů. Neměl jsem příležitost si propocené ponožky vyprat. V úzkém kupé vlaku jsem se během cesty po Španělsku cítil velmi nepříjemně, jelikož ponožky zapáchaly a mně bylo jasné, že spolucestující si toho všimli (= konflikt kvůli znečištění).

Od té doby mám absolutní potřebu každý den si obléknout čisté ponožky. Pokud to dodržuji, nemám žádné problémy s plísní na noze. V plaveckých bazénech nebo ve veřejných saunách běhám vždy na boso. To mi nikdy plíseň na noze nepřivodilo. Dalo by se říct, že díky důsledné terapii čistých ponožek nemám po celý rok žádnou plíseň.

Poslední týden se ukázaly nové koleje: pravidelně trénuju ve studiu fitness. Přitom nosím určitý druh gymnastických ponožek. Poslední týden jsem si zapomněl své gymnastické ponožky zabalit a musel jsem trénovat ve normálních pouličních ponožkách. – Konflikt: Měl jsem přitom velmi nedobrý pocit, jelikož ve studiu je vlastně předpis nosit uzavřené tenisky. Zdálo se mi, že cítím ošklivé pohledy druhých při pohledu na ponožky, které nosím celý den.

O čtyři dny později se mi objevila mezi 4. a 5. prstem na levé noze (strana partnera) silná plíseň, čemuž jsem se také vůbec nedivil.

Děkuju Dr. Hamerovi za Germánskou novou medicínu!

B. E.

Poznámka:

Velmi pěkný osobní příběh, jelikož je výstižně zformulovaný. Srdečný dík!

S přátelskými pozdravy

Ing. Helmut Pilhar

přeložila Jitka Valentová

INFORMUJTE SE, DOKUD JSTE ZDRAVÍ